Doğum Günü Sürprizleri


***

Önce 1 paket çikolata alınır. Sonra bu çikolata paketi açılır. Her çikolatadan 1 kere çok az ısırılır. Daha sonra bir not yazılır, çikolatarın üzerine konulur. Paket kapatılır ve sevgiliye verilir.

paketteki not: hepsinin tadına baktım, hiçbiri senin kadar tatlı değil..

***

 Sevgilinizle çekilmiş olduğunuz bir fotoğrafı karakalem çizdirebilirsiniz.

***

Masa takvimi hazrılatabilirsiniz. Her ay için ayrı bir resim ve her bir sayfasına not yazdırabilirsiniz. Sizin için özel bir ay varsa, (örneğin; kasım)  ocak, şubat, mart yerine her aya ‘ kasım ‘ yazdırırsınız. Ve her sayfaya ‘ Her ayımız kasım olsun ‘ diye not düşebilirsiniz. Ve özel gününüzü de kalp içine aldırtabilirsiniz. Ne kadar ayrıntı düşündüğünüze karşınızdaki de şaşıracaktır.

***

Dogum günü oldugu gün normal buluşulur sinemaya gidilir, film başlarken kısa kısa fragmanların verildigi sırada ( daha önceden makinist abiyle konuşup rica edeceksin) x seni çok seviyorum mutlu yıllar diye bir yazı belirir ekranda herkez alkışlamaya başlar.
 
***
 Eşinizin doğum gününde ona tüm gün küçük not kağıtlarına yazdığınız güzel sözler ve arama cümleleriyle onu çok mutlu edebilirsiniz.  Her kağıt ayrı bir noktada ayrı güzel bir cümle ve sonraki kağıdı nerede bulacağıyla ilgili bir cümleyle bitsin. Eşiniz akşama kadar acaba ne olucak diye yerinde duramayacak.
 
***
Resimlerinizden oluşan bir slayt hazırlayabilirsiniz. Ya da bir senaryo yazıp buradaki cümleleri farklı videolardan kesip yeni bir film hazırlayabilirsiniz. Baya zamanınızı alacak ama ona verdiğiniz değeri görecektir.
 
***
Eşinizin adına tuttuğu takımın formasını yaptırabilirsiniz. Tutkulu bir taraftarsa ya da arkadaşlarıyla maçlara gidiyorsa hoşuna gidecektir.
 
***
Şık bir saat alıp saatin arkasına sizden bir not yazdırabilirsiniz. ‘ Her anında ben olayım ‘ gibi…
 
***
İkinize ait bir film varsa filmcafeler var. Burada bir oda tutup favori filminizi başbaşa izleyebilirsiniz.
 
***
Bir albüm satın alıp bir sayfasına resim diğer sayfaya o gün yaşadığınız güzel bir an ya da size söylediği hoş bir sözü yazabilirsiniz.
 
***
100 tane ferman satın alıp her birine el yazınızda ‘ Seni Seviyorum, çünkü… ‘ ile başlayan sözler yazabilirsiniz.
 
***
İnsanın duygularına hitap eden ilk beş şey nedir diye sorsak, tabii ki beş duyumuz deriz. Alın size parlak bir hediye fikri daha. Bu kez işimiz kutumuza sevgilimizin beş duyusuna hitap edecek olan beş güzel şey koymak. Nasıl mı? Şöyle ki; koku için minik bir parfüm, tad için kalpli bir çikolata, göz için şık bir çerçeveye koyduğunuz bir fotoğrafınız, kulak için güzel bir aşk şarkısı ve dokunma için bitkisel bir masaj yağı seçin (tutkulu aşıklara ylang ylang yağı önerilir genellikle). Hediyelerinize minik etiketler bantlayıp üzerlerine bildiğiniz bazı aşk dizelerini veya “aşkımızı daha fazla koklayabilmen için, aşkımızı daha güzel hissedebilmen için, aşkımızı daha iyi duyabilmen için..” cümlelerini yazarsanız çok daha etkileyici ve anlamlı olacaktır.
***
Unutmayın ki aşkın diğer bir yolu da mideden geçer. O yüzden hem mideye hem de kalbe hitap eden bir önerimiz var. Çin kurabiyelerini bilirsiniz, içinden geleceğinizle ilgili kıssadan hisse cümleleri çıkar (falım sakızı gibi). Annenizden size bunlardan birkaç tane yapmasını rica edebilirsiniz. Sizin yapacağınız tek şey, içi boş olan kurabiyelerin içine, pişmeden önce kendi aşk cümlelerinizi yerleştirmek. Bu cümleler, ünlü aşk sözleri veya şiirlerden alıntılar olabilir. Ama en güzeli, bütün cümleler çıktığında bir bütün oluşturması. Böylece hem sevgiliniz son parçaya kadar merakla bekleyecek, hem de parçaları anlamlı bir bütün haline getirmek için dizerken birlikte çok eğleneceksiniz. Yalnız kurabiyeleri şık bir kutuya yerleştirip kırmızı kurdeleyle paketlemeyi ihmal etmeyin.
***
Romantikler buraya. Tanıdığınız, bildiğiniz bir takıcı varsa bu öneri tam size göre. Sevgiliniz için özel bir yüzük veya kolye ucu yaptırabilirsiniz (küçük bir şey olacağı için fazla masraf çıkarmayacaktır, ayrıca mutlaka gümüşü tercih edin, altını değil). Tercihiniz yüzükse, önerimiz ikiniz için de yaptırman. Her iki yüzükte de yarım bir kalp olması son derece anlamlı olacak. Yani, “ikimiz bir bütünüz” mesajı Güzel bir yemeğin ardından hediyenizi verin ve çıkan yüzükleri birlikte takın. Çok romantik değil mi? Aynısı kolye ucu için de geçerli. Tabii erkeklerin kolye takabilir olması şartıyla. Özel olarak yaptırma imkanınız yoksa, sade bir yüzük veya kolye ucu alıp arkasına ismini ve aşkınızı anlatan kısa bir cümleyi yazdırabilirsiniz. Bulabilirseniz kapaklı ve içine resim koyulabilen kolye ucu süper olur.
 
***
En güzel aşk şarkılarını dolduracağınız bir CD, sevgiliniz için son derece özel bir hediye olacaktır. Bunu CD dolduran dükkanların birinde yarım saat içinde yaptırabilirsiniz. Önemli olan şarkıların seçimi. Bir de kapağı mutlaka siz hazırlamalısınız. Çok kolay olacak bu, kalınca bir kağıda yine o şirin şiirlerden birini veya sevdiği şarkının sözlerini yazıp renkli kalemlerle süsleyebilir, kurutulmuş çiçekler yapıştırabilirsiniz.
 
***
Sevdiğinize kitap yazabilirsiniz. Her güne 1 sayfa ayırıp aldığınız defteri bitirebilirsiniz. Ona olan düşünceleriniz, hoş anılarınız, sevginiz ne anlatmak istediğiniz size kalmış. Daha orijinal olsun diyorsanız bilgisayarda yazıp copycenter’ larda kitap haline getirebilirsiniz. Düzgün ve anlamlı bir kitap ismi ve resimli bir kapak yaptırmayı da unutmayın.
 
***
Anlatmak istediklerinizi veya mesajlarınızı, dünyanın en güzel tatlarından çikolata eşliğinde anlatın…Unutmayın hafıza ve duyguların kalıcılığının en etkin yollarından biri de tat duyusudur.Keyifli mesajlarınız ile sevdiklerinizi mutlu edin. ‘Konuşan Çikolata ‘ diye bir ürün var. Bu ürün sayesinde hem istediğiniz mesajı kaydediyorsunuz hem de çikolatanın tatlılığına da kavuşuyorsunuz.
 
***

Eşine özel ve sıradışı bir hediye arayanlara özel… Her an, her saat kalbimdesin mesajı iletecek duvar saati. Saatin ana gövdesine göndereceğiniz bir adet fotoğraf ve istediğiniz kısa bir mesajın baskısı uygulanır. Ana gövdeden ayı olan kalp şeklinde ve her biri bir saati temsil eden parçaların da her birine istediğiniz mesajlar basılıyor.

***

Üzerine kısa bir mesaj ve sevgiliniz ile sizin isimlerinizi yazdırabileceğiniz, ayrıca kişisel bir fotoğraf baskısı da işletebileceğiniz bu 99 parçalık puzzle tam aradığınız hediye olabilir.

***

Bir kavanoz alıyorsunuz ve yıllık – 365 adet ayrı mesaj yazıyorsunuz.İşte sevginizi göstermenin farklı bir yolu… Onu ne kadar çok sevdiğinizi hep hatırlasın.

yeşil eşarplı kız

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s